Small Luxury Hotels of the World

MARROL'S BOUTIQUE HOTEL BRATISLAVA

A Member of the Small Luxury Hotels of the World

EnglishSlovenskyDeutschEspañolРусскийItalian

 

History of Bratislava

HISTÓRIA HOTELA

Hotel Marrol´s v Bratislave je pomenovaný po lady Marry Ann Marrol, ktorá bola dcérou bohatého škótskeho obchodníka. Záľubou tejto emancipovanej, vzdelanej dobrodružnej dámy bolo cestovanie, hlavne do cisárskej Viedne, hudba a jazyky. Na prelome 19. a 20. storočia navštívila aj Pressburg, dnešnú Bratislavu, a práve tu sa zoznámila s rodinou Antala Marshala, ktorý vlastnil dom a dielne na výrobu kočov na bývalej Royko-gasse, Royko utca, dnešnejTobruckej ulici č.4.

Zoznámenie prebehlo netradične. Lady Marrol sa na ceste z Viedne do Pressburgu, korunovačného mesta uhorských kráĺov, zlomilo koleso na koči a miestni obyvatelia jej odporučili už spomínanú rodinu, ktorá jej ochotne pomohla. Kým jej opravovali koč, ponúkli jej hosťovskú izbu. Na ďalší deň išla skontrolovať ako pokročila oprava jej koča, keď vtom zbadala splašené kone rútiace sa na malého chlapčeka. Lady Marrol nezaváhala ani na sekundu a v poslednej chvíli uchytila malého chlapca a uskočila s ním. Zachránila mu tým život. Ako vysvitlo, chlapček bol synovcom pána Marshalla, ktorý u nich trávil prázdniny.

Z vďaky pomenoval Antal Marshall svoju dielňu po lady Marrol a nad vchod umiestnil jej podobizeň, ktorá sa zachovala do dnes a stala sa symbolom nášho hotela.

 

Marrol's Boutique Hotel *****, Tobrucká 4, 811 02  Bratislava, tel.:+421 2 577 84 600, fax.:+421 2 577 84 601,  GPS:N48 08.493 E17 06.811, e-mail: rec@hotelmarrols.sk

iPhone